پرورش گوجه فرنگی از طریق بذر

Tomato

کشت ورز

آیا می خواهید که گیاه گوجه فرنگی را از ابتدا (به معنای واقعی کلمه) پرورش دهید؟ با استفاده از گوجه فرنگی های سالم و رسیده ای که احتمالاً شما در حال حاضر در اختیار دارید، می توانید چندین گیاه منحصر به فرد را در باغ خود پرورش دهید. با پیگیری چند دستورالعمل ساده، شما می توانید یاد بگیرید که چطور گیاه گوجه فرنگی را از بذر آن، چه انتخاب شما از بین بذرهای بسته بندی شده باشد و یا خودتان بذرگیری کنید، پرورش دهید.

بیشتر بخوانید: پرورش گوجه فرنگی از طریق بذر

کاشت و پرورش کاهو

lettuce

کشت ورز

آیا شما عاشق کاهوی رقم رومین بوده یا بیشتر طرفدار رقم آیسبرگ هستید؟ بدون در نظرگرفتن رقمی که انتخاب می کنید، کاهو گیاهی مقاوم است که در بیشتر مناطق به خوبی رشد می کند. بذرها در محیط داخلی کشت شده و بلافاصله بعد از نخستین یخبندان به فضای باز منتقل می شوند. خوشبختانه، شما می توانید با کاهوهای خوشمزه رشد یافته در اوایل تابستان در محیط منزلتان، سالادهای خوبی درست کنید. برای یادگیری روش پرورش گیاه کاهو، ادامه مطالب را بخوانید.

بیشتر بخوانید: کاشت و پرورش کاهو

پرورش کلم

کشت ورز - کلم گیاهی خوشمزه، مغذی و پرکاربرد با برگهای انبوه می باشد. این گیاه را می توان به صورت های جوشانده، بخارپز، مصرف به صورت خام یا حتی به شکل تخمیر شده برای درست کردن ترشی کلم به کار برد. کلم به هوایی سرد اما همراه با نور زیاد خورشید تمایل داشته و تا زمانی که شرایط مهیا باشد، می توانید در فصل های پاییز و بهار برداشت انجام دهید. این گیاه خاص یخبندان را تا حدی می تواند تحمل نماید، اما نمی تواند گرما را تاب آورده، در نتیجه در فصل پاییز به بهترین شکل رشد می کند.

cabbage

بیشتر بخوانید: پرورش کلم

کاشت و پرورش تربچه

radishes

کشت ورز

تربچه به شکلی باورنکردنی سریع به گیاه بالغ تبدیل می شود (در برخی از ارقام از بذر تا رسیدن کامل گیاه تنها سه هفته به طول می انجامد) و گیاهی بسیار مقاوم است. طعم فلفلی آن باعث کیفیت بهتر سوپ ها و سالادها شده و این گیاه فضای کمی را در باغ اشغال می نماید. برای شروعی موفق در پرورش تربچه، دستورالعمل های ارائه شده در ذیل را مفید خواهید یافت.

بیشتر بخوانید: کاشت و پرورش تربچه

کشت و خواص گیاه مرزه

savory

کشت ورز - دو نوع از گیاه مرزه وجود دارد: مرزه تابستانه و زمستانه. مرزه تابستانه گیاهی یکساله است. مرزه زمستانه چندساله می باشد. هر دو نوع را در فصل بهار در حدود میانگین آخرین تاریخ یخبندان و یا به صورت داخلی ۶ تا ۸ هفته پیش از آخرین یخبندان، می توان کشت کرد. هر دو نوع، در حدود ۷۰ روز پس از کشت آماده برداشت خواهند بود.

توصیف گیاه

مرزه تابستانه گیاهی یکساله با رشد سریع است. این گیاه تا ارتفاع ۱۸ اینچ و به صورت پرپشت و انبوه رشد می کند. مرزه تابستانه دارای برگ هایی سوزنی شکل در اندازه ای حدود ۱ اینچ طول بر روی ساقه هایی چهار طرفه به رنگ سبز مایل به خاکستری می باشد. گل های مرزه تابستانه صورتی بنفش تا صورتی هستند.

مرزه زمستانه گیاهی نیمه سبز، چندساله انبوه است که تا ارتفاع حدودا ۱۵ اینچ رشد می کند. همچنین دارای برگهای سوزنی شکل به رنگ سبز تیره با حدود ۱ اینچ طول بر روی ساقه های چهار طرفه ای می باشد که با مرور زمان خشبی (چوبی) می شوند. مرزه زمستانه دارای گل هایی کوچک به رنگ سفید یا بنفش می باشد.

مرزه زمستانه دارای طعمی تند و مشابه کاج می باشد. مرز تابستانه مزه ای شیرین دارد.

بیشتر بخوانید: کشت و خواص گیاه مرزه

کشاورزی - خدمات کشاورزی - تبلیغات کشاورزی - فروش محصولات کشاورزی - کشاورزی نوین - کشاورزی مدرن - کشاورزی امروز - کشاورزی ایران - کشاورز - کشاورزی کارآمد - کشاورزی پایدار - کشاورزی ارگانیک - کشاورز پیشرو - کشاورزی جدید - تکنیک های کشاورزی - نهاده کشاورزی - سموم کشاورزی - کودهای کشاورزی - بذر کشاورزی - ماشین آلات کشاورزی - گلخانه - کشاورزی گلخانه - کشت گلخانه ای - بذر گلخانه ای - کشاورزی آکادمیک - دانشکده کشاورزی