هشدار فائو: احتمال افزایش گرسنگی در قاره های آسیا و اقیانوسیه در اثر کرونا و هجوم ملخ های صحرایی

کشت ورز - سازمان خواربار جهانی (فائو) طی اعلام هشدار به کشورهای جهان که مشغول کنترل بیماری کرونا هستند، اعلام کرد کشورهای جنوب و جنوب غرب آسیا ناچارند به صورت همزمان با کرونا و آفات گیاهی مبارزه نمایند. این سازمان خاطرنشان می سازد که هجوم آفات می تواند باعث افزایش گرسنگی در منطقه شده و کسب درآمد میلیون انسان را نیز به خطر بیاندازد.

Shistocerca

به گزارش کشت ورز و به نقل از فائو، هجوم انبوه ملخ های صحرایی به پوشش گیاهی کشورهای مانند ایران و پاکستان طی چند ماه گذشته باعث خسارت های بسیاری شده است. این آفت موجب تهدید تولیدات کشاورزی کشور هند نیز خواهد شد. این نوع هجوم ملخ در مدت بیش از یک نسل گذشته سابقه نداشته است.

در شرایطی که تاثیر منفی تعطیلی ها به دلیل مبارزه با کرونا بر کشورهای این مناطق مشهود بوده است، همزمان شدن بروز آفت گیاهی می تواند سبب افزایش دردسر برای کشاورزان و اقتصاد این مناطق گردد.

جونگ جیم کیم معاون رییس دفتر منطقه ای فائو در آسیا و اقیانوسیه معتقد است: "نباید خسارات وارد شده بر زندگی و معیشت افراد که بر اثر این دو بحران ایجاد شده را دست کم گرفت. این منطقه هم اکنون نیز دارای بیشترین جمعیت افراد دچار سوء تغذیه در جهان است. او همچنین می افزاید: همانطور که به مبارزه برای جلوگیری از گسترش کرونا ادامه می دهیم باید برای این مناطق تمهیداتی در نظر بگیریم تا از بروز آفت نیز جلوگیری نماییم".

ملخ صحرایی آفتی مخرب

این نوع آفت می توانند بخش بزرگی از پوشش گیاهی شامل درختان، گیاهان زراعی و ... را خورده و حتی به مزارع سبزی و درختان میوه نیز حمله می کنند. گله بزرگ ملخ ها معادل یک کیلومتر مربع را اشغال کرده و شامل حدودا ۸۰ میلیون ملخ می شوند. کارشناسان فائو برآورد کرده اند که تعداد ملخ ها در فصل های بارانی پیش رو در جنوب آسیا تا ۲۰ برابر هم افزایش یابد. فائو در حال بررسی روند حرکتی این آفت در کل مناطق آفریقا،‌ آسیا و خاورمیانه است.

به گزارش کشت ورز به نقل از فائو، جونگ اون کیم معاون رییس دفتر منطقه ای فائو در مناطق آسیا و اقیانوسیه اعلام داشت: "فائو به حمایت های خود از کشورهای عضو در برابر این تهدیدات و سایر خطرات ادامه می دهد. ما با هم و برای نسل های فعلی و آینده از این چالش ها عبور خواهیم کرد."

کشاورزی - خدمات کشاورزی - تبلیغات کشاورزی - فروش محصولات کشاورزی - کشاورزی نوین - کشاورزی مدرن - کشاورزی امروز - کشاورزی ایران - کشاورز - کشاورزی کارآمد - کشاورزی پایدار - کشاورزی ارگانیک - کشاورز پیشرو - کشاورزی جدید - تکنیک های کشاورزی - نهاده کشاورزی - سموم کشاورزی - کودهای کشاورزی - بذر کشاورزی - ماشین آلات کشاورزی - گلخانه - کشاورزی گلخانه - کشت گلخانه ای - بذر گلخانه ای - کشاورزی آکادمیک - دانشکده کشاورزی